ÖVRIGT / Speglar / Spegel 11299123
*
nr 1129 9123
Spegel
fasettslipat glas, 58x93
Kondition: Slitage
Utrop:
500 kr
Såld:
300 kr
Sista tid för bud online:
måndag 18 september 2017
kl 19:57:48
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
18/9 18:21:02
1
Vinnande bud
18/9 19:52:12
2
150 kr
18/9 19:52:12
1
200 kr (Budbetjänt)
18/9 19:52:48
2
250 kr
18/9 19:52:48
1
(budbetjänt)
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: fasettslipat glas spegel speglar
-
6025 Spegel
+ konsol. Höjd: 134+ 68
Auktionen avslutas
om en vecka
13 maj kl 19:28
-
1028 Spegel
+ konsolbord, Empire. Höjd: 170+ 62, bredd: 82-84 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
13 maj kl 20:32
-
6098 Spegel
1900-tal, ram i teak. Bredd: 45 cm, höjd: 97 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
13 maj kl 20:38
-
6122 Spegel
1900-tal, ram i valnöt, 110x55 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om en vecka
13 maj kl 18:20
-
7129 Spegel
1940-/50-tal, Rotting, yttermått inklusive ram: 57..//
Auktionen avslutas
om en vecka
13 maj kl 19:43
-
7095 Spegellampetter
ett par, Trä. Höjd: 31 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
13 maj kl 19:28
*
Spegel
Kondition: Slitage
Läs om budbetjänten
nr 1129 9123
Spegel
fasettslipat glas, 58x93
Kondition: Slitage
Utrop: | 500 kr |
---|---|
Såld: | 300 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 18 september 2017 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
18/9 18:21:02 | 1 | Vinnande bud |
18/9 19:52:12 | 2 | 150 kr |
18/9 19:52:12 | 1 | 200 kr (Budbetjänt) |
18/9 19:52:48 | 2 | 250 kr |
18/9 19:52:48 | 1 | (budbetjänt) |
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: fasettslipat glas spegel speglar
-
6025 Spegel
+ konsol. Höjd: 134+ 68
Auktionen avslutas
om en vecka
13 maj kl 19:28 -
1028 Spegel
+ konsolbord, Empire. Höjd: 170+ 62, bredd: 82-84 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
13 maj kl 20:32 -
6098 Spegel
1900-tal, ram i teak. Bredd: 45 cm, höjd: 97 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
13 maj kl 20:38
-
6122 Spegel
1900-tal, ram i valnöt, 110x55 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om en vecka
13 maj kl 18:20 -
7129 Spegel
1940-/50-tal, Rotting, yttermått inklusive ram: 57..//
Auktionen avslutas
om en vecka
13 maj kl 19:43 -
7095 Spegellampetter
ett par, Trä. Höjd: 31 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
13 maj kl 19:28